Pages Menu
Categories Menu
Walcz z katarem

Walcz z katarem

Katar nie należy do groźnych dolegliwości, jednak zmaganie się z nim bywa bardzo uciążliwe. Nawet jeśli nie dolega nam nic poważnego, opuchnięty nos i cieknące z niego wydzieliny sprawiają, że kompletnie tracimy siły. Ciągłe wycieranie prowadzi do powstawania nieprzyjemnych otarć, dlatego zwykle chcemy pozbyć się tego schorzenia jak najszybciej. Warto spróbować z nim walczyć domowymi sposobami.

Alfadiol cena

Wśród leków na katar coraz popularniejsze są roztwory soli morskiej, obecnie dostępne w większości aptek. Niewielu z nas jednak wie, że taką płukankę możemy również samodzielnie przygotować w domu. Wystarczy rozpuścić łyżeczkę soli w szklance letniej wody. Apteczne preparaty są zwykle wyposażone specjalny mechanizm ułatwiający ich aplikację. Jeśli zdecydujemy się na lek domowej roboty, z powodzeniem możemy posłużyć się zwykłą strzykawką.

Doskonałym sposobem walki z katarem są także domowe inhalacje. Wystarczy zaparzyć zwyczajną rumiankową herbatę w dość dużej misce. Następnie trzeba pochylić się nad nią, przykrywając jednocześnie głowę ręcznikiem. Kilka minut wdychania gorącej, aromatycznej pary powinno nasilić produkcję śluzu. Nie brzmi zachęcająco? Jednak to w znacznym stopniu ułatwi jego usuwanie. Innym sposobem na odetkanie zapchanego nosa jest zastosowanie kropel miętowych. Wystarczy wylać kilka kropelek na łyżeczkę i… podpalić. Kiedy zgasną, kilkakrotnie mocno wciągnij ich zapach. Nie zbliżaj ich zbyt blisko twarzy, aby się nie oparzyć.

Wydmuchując nos, staraj się pamiętać, by nigdy nie próbować oczyścić obydwóch dziurek jednocześnie. Może to spowodować, że zalegająca wydzielina będzie przemieszczała się nie w tę stronę, w którą oczekujemy. Zawsze więc naprzemiennie ściskaj dziurki. Ułatwi ci to usuwanie śluzu, a także ograniczy ryzyko zapalenia zatok przynosowych.